powrót do strony głównej projektu


Sprawozdanie z mobilności we Włoszech w ramach projektu „Unissons nos coeurs sans frontières" w ramach programu Erasmus+ Edukacja Szkolna, Partnerstwa Strategiczne – Współpraca Szkół.Salerno 14.10-21.10.2017 (4.73 Mb)


"Włoska przygoda PZS-u"


            Ośmioosobowa grupa w ramach projektu Erasmus+ pt."Unissons nos cœurs sans frontières" 14.10.2017 roku wyjechała do Salerno we Włoszech.

            Polska delegacja spędziła we włoskim klimacie siedem wspaniałych dni. Razem z delegacjami z: Francji, Anglii, Rumunii, Portugalii i Niemiec stawiła czoła zadaniom przygotowanym dla nas we włoskiej szkole Santa Caterina da Siena-Amendola. Wraz z naszymi przyjaciółmi i nauczycielami zwiedziliśmy wiele pięknych i historycznych miejsc. Dotarliśmy do Paestum, Pompei oraz wybrzeża Amalfi.

            Poznaliśmy język, kulturę i smaki tego pięknego kraju. Zasmakowaliśmy typowo włoskich dań wykonanych przez uczniów goszczącej nas szkoły. Mieliśmy również okazję spróbować polskiej kremówki we włoskim wydaniu oraz wielu odsłon przysmaków z pozostałych krajów partnerskich. Wszystko było wyśmienite.

            Czas pożegnań, smutku, wzruszeń, szczęścia. Dokładnie o godzinie 10:30 opuściliśmy Salerno, aby dotrzeć do Neapolu. Międzynarodowy tydzień dobiegł końca. Trudno było nam się rozstać z naszymi zagranicznymi kolegami i włoskimi rodzinami. Pełni szczęścia i smutku 21.10.2017 wróciliśmy do domu.

Był to cudowny czas spędzony w gronie cudownych osób. Czekamy na ponowne spotkanie.

            Wyjazd był dla nas niezapomnianym przeżyciem. Przyniósł nam wiele emocji. Wspomnienia pozostaną w naszej pamięci już na zawsze. Mamy nadzieję, że spotkamy się z tymi niezwykłymi ludźmi już niebawem. Na pewno będziemy starali się utrzymywać stały kontakt i w dalszym ciągu szlifować nasze umiejętności językowe.

            A teraz czas wrócić do rzeczywistości. Dziękujemy wszystkim dzięki, którym ten wyjazd był możliwy.

 

 Galeria

Włoska przygoda PZS-u (szerokość: 750 / wysokość: 421)


Produkty mobilności:
powrót do strony głównej projektu
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©