login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie - Lektury, które zawsze możesz mieć przy sobie
b1 (szerokość: 190 / wysokość: 158)


Lektury, które zawsze możesz mieć przy sobie

 

W dobie ograniczonego dostępu do bibliotek zachęcamy do korzystania z bibliotek cyfrowych.

 

lektury. gov.pl  - serwis powstał przede wszystkim z myślą o uczniach i studentach, nauczycielach i wykładowcach. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

Cyfrowa Biblioteka Narodowa POLONA to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość. Udostępnia w postaci cyfrowej najważniejsze wydania tekstów literackich i naukowych, dokumentów historycznych, czasopisma, grafikę, fotografię, nuty oraz mapy. W ten sposób prezentuje dziedzictwo kulturalne Polski, jej wielowiekowe tradycje i dokonania, a jednocześnie pokazuje bogactwo zbiorów Biblioteki Narodowej. Poszukiwania ułatwia podział tekstów wg indeksów: autorów, tytułów, słów kluczowych oraz podział formalny.

wolnelektury.pl - to internetowa biblioteka prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska , w której znajdziesz utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

E-booki i audiobooki można pobrać za darmo na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) bezpośrednio z katalogu bibliotecznego oraz zgodnie z prawem, bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym.

Książki udostępniane są w kilku formatach:

         e-booki: html, txt, pdf, epub, mobi, fb2,

         audiobooki: mp3, Ogg Vorbis oraz format DAISY dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

litert.ug.edu.pl - Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej jest jedną z najstarszych polskich bibliotek internetowych - realizowana w ramach współpracy z UNESCO, została włączona do zbioru oficjalnych odnośników w zakresie kultury i literatury polskiej.

NINATEKA - to wyjątkowy, unikalny zasób archiwalnych materiałów audiowizualnych: rejestracji spektakli teatralnych i operowych, koncertów, dokumentów, reportaży, animacji, filmów eksperymentalnych, które mogą stanowić ciekawe uzupełnienie szkolnej lekcji. Selekcji materiałów dokonuje dział Badań i Rozwoju Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego.

REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©