Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Próbne egzaminy maturalne

19-22.11.2019

2020-06-30 15:45

Ognisko Patriotyzmu

Ognisko Patriotyzmu 3 LO 2019/2020

2020-06-30 15:36

2012 - Konkurs Recytatorski "Ojczyzno Moja !"

Od 9 listopada w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie trwał Tydzień Patriotyzmu. Było ognisko, przy którym śpiewano piosenki żołnierskie. Otwarto wystawę poświęconą zbrodni lubińskiej w 1982 r. Był koncert z piosenkami Jacka Kaczmarskiego i turniej szachowy. Był też konkurs recytatorski. Przebiegał pod hasłem „Ojczyzno Moja!". Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach.O czym mówiono i śpiewano? O Ojczyźnie, zamkniętej w „duszy naszego narodu", o tej dziwnej, romantycznej Pani, w której wszyscy się kochali i umierali dla niej - jak pisał Stanisław Baliński w wierszu „Ojczyzna Szopena" prezentowanym przez Damiana Wdowińskiego (II miejsce). O Tej, za którą walczono z Moskalami, przypominał Jakub Romaniak recytując „Redutę Ordona" ( II miejsce). O smutku żołnierzy, którzy po klęsce powstania listopadowego musieli opuścić Polskę i szli w obce strony, zabierając w sercach tęsknotę i ból. O obrońcach Lwowa – Orlętach i o najmłodszych żołnierzach Powstania Warszawskiego, którzy z dziecięcą gorliwością oddawali za Nią swoje młode życie. Mówiono i śpiewano o Katyniu, miejscu przeogromnej zbrodni popełnionej na naszym narodzie. Słowami wiersza Feliksa Konarskiego „Katyń" Joanna Theresiak (III miejsce) upominała się o prawdę i sprawiedliwość. Mówiono o trudnych latach II wojny światowej, recytowano wiersze pisane w nieludzkiej rzeczywistości więziennej i obozowej. Jakże bolesne wyznania kryły w sobie wiersze: „List" nieznanego autora i „Tramwaje" Elżbiety Popowskiej (Katarzyna Olbrych III miejsce). Ile dramatyzmu było w utworze 12-letniej Żydówki opisującej transport do obozu zagłady w Bełżcu. A lata powojenne, jakże skomplikowane. Namiastkę tej rzeczywistości ukazał wiersz „Cela" Wiktora Woroszylskiego w bardzo dobrej interpretacji Sary Lewandowskiej (I miejsce). Słowa wierszy przeplecione były pieśniami i piosenkami żołnierskimi, tymi dawnymi i tymi nowszymi. Śpiewano „Rotę" Marii Konopnickiej (Sylwia Światłowska), „Ostatni list" - balladę Lecha Makowieckiego (Sonia Schőn II miejsce). Patryk Boryniec zaprezentował „Deszcz jesienny deszcz" (III miejsce), a Paulina Zatwarnicka - „Powrócisz tu" (III miejsce). Były też „Mury" Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Eweliny Gancarczyk i Anny Janczyńskiej. Znaneą piosenkę z czasów I wojny światowej - „Rozkwitały pąki białych róż" wykonała Joanna Sikora zajmując I miejsce. W czasie, gdy jury konkursu: pani Krystyna Kalagasidis, Ewa Więcek i Emilia Wojtala,wyłaniało jego zwycięzców, Bartek Pastuchow, uczeń Technikum Hotelarskiego, przedstawiał przygotowanąprezentację. Ukazywała ona ważne momenty z dziejów Polski, jej rozwój i piękno.

2020-06-09 10:32

Szlakiem Epok Literackich "Średniowiecze znane i nieznane"

18 kwietnia 2007 roku odbył sie finał drugiej edycji programu edukacyyjnego "Szlakiem Epok Literackich"poświęcony epoce średniowiecza. W konkursie wzięły udział cztery 3-osobowe drużyny. Jury w składzie:Krystyna Kalagasidis, Zofia Łabuz i Jadwiga Matys przyznała I miejsce drużynie z klasy IIb LO: Idze Bieleckiej, Monice Butryn, Marcie Frankiewicz II miejsce zdobył zespół z klasy II Technikum Ekonomicznego w składzie: Izabela Bukała, Agnieszka Giszter, Magdalena Trocka III miejsce zajęła drużyna z klasy II c LO: Dorota Luty, Natalia Baszczyn, Radosław Barcicki IV miejsce przypadło uczniom z klasy IV Technikum Mechanicznego: Kamilowi Fili, Arturowi Skule, Marcinowi Władyszowi. Pozycje książkowe przyznało też jury laureatom konkursu plastycznego i literackiego przebiegającego pod hasłem "Ach, Ci rycerze". I miejsce zajął Jakub Markiewicz z klasy I LO, dwa drugie przyznano Tomaszowi Szydełko i Mateuszowi Majerykowi,uczniom IV klasy Technikum Mechanicznego. Cztery osoby zostały wyróżnione, uczennice II klasy Technikum Handlowego: Natalia Rataj ,Paulina Kulik oraz Przemysław Konarski i Artur Filipczakz IV klasy Technikum Mechanicznego. W konkursie literackim wyróżniono uczennicę III klasy Liceum Profilowanego Anetę Sandulską.

2020-06-09 10:24

2006 - Konkurs Recytatorski "Nie można żyć bez światła"

15 grudnia 2006 w świetlicy PZS w Chojnowie przy ul. Wojska Polskiego odbył się szkolny, bożonarodzeniowy konkurs recytatorski.Wzięło w nim udział dwunastu uczestników. Moment wręczania nagród był chwilą szczególnie uroczystą. Jury:pani Jolanta Rusiecka,pani E.Byrecka i ksiądz Artur Trela,przyznało : I miejsce Małgorzacie Zimoń, uczennicy klasy II a LO II miejsce zajęły : Ewelina Halikowska i Dorota Luty III miejsce przypadło Joannie Ogórek z klasyII Technikum Handlowego i Natalii Baszczyn z klasy II c LO. Przyznano też wyróżnienie dla Aleksandry Siwki z klasy II b LO. Nagrodę Publiczności otrzymała Sylwia Mikołajczyk,uczennica III klasy Technikum Handlowego. W tegorocznym konkursie nie było przegranych,wszystkich nagrodzono tomikami poezji.

2020-06-09 10:06

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©