powrót


Konkurs TECHNIK ABSOLWENT 2016

 

 

            W dniu 22 listopada 2016 r. w budynku Wydziału Techniczno-Przyrodniczego Politechniki Wrocławskiej w Legnicy odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom konkursu "TECHNIK ABSOLWENT 2016". Do udziału w uroczystości zostały zaproszone władze politechniki, władze powiatów, dyrektorzy szkół, wychowawcy, działacze SIMP i wspierające firmy. Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie reprezentował dyrektor Mariusz Kowalczyk, dyrektor szkolnictwa zawodowego przy PZS w Chojnowie Andrzej Borkowski oraz uczniowie kl. II Technikum Ekonomicznego, Technikum Mechanicznego i Pojazdów Samochodowych wraz z opiekunami.

            Wykład inauguracyjny pt. „Rozwój mechaniki na przestrzeni dziejów świata" wygłosił dr inż. Grzegorz Lesiuk z Politechniki Wrocławskiej. Organizatorem gali i konkursu "TECHNIK ABSOLWENT 2016" jest już po raz szósty Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Legnicy, ze szczególnym zaangażowaniem Kół terenowych SIMP z Głogowa i Chojnowa. Celem konkursu jest promowanie najlepszych absolwentów oraz szkół technicznych o profilach mechanicznych i pokrewnych. W ocenie ogólnej Komisja Konkursowa brała pod uwagę wyniki na świadectwie szkolnym, w tym wyniki z przedmiotów technicznych. Osiągnięcia pozaszkolne (konkursy, olimpiady) oraz wyniki egzaminów zewnętrznych (egzamin maturalny i egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe).

Do finałowego etapu konkursu na szczeblu regionalnym zakwalifikowało się 17 absolwentów, w tym trzech naszej szkoły: Martyna Duda (TE), Tomasz Malinowski (TM) oraz Adam Hamala (TPS). Martyna Duda znalazła się wśród laureatów zajmując III miejsce. W imieniu Martyny nagrodę odebrali jej rodzice. Znakomity wynik pozwolił naszej absolwentce zakwalifikować się do X edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik Absolwent Roku – rok szkolny 2015/2016 w Warszawie. O wynikach konkursu ogólnokrajowego poinformujemy wkrótce. Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki!!!

     

Ewelina Rabiej-Kulczycka

 


Konkurs TECHNIK ABSOLWENT 2016 (szerokość: 750 / wysokość: 562)

VI ZJAZD ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH  - CHOJNÓW - 13 CZERWCA 2020

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©