powrót

Niech się niosą pieśń i słowo

            Już po raz kolejny w Powiatowym Zespole Szkół zapłonęło Ognisko Patriotyzmu. Uroczystość- w ramach obchodzonego w PZS Tygodnia Patriotyzmu -  rozpoczęła się o godzinie 17.00 w parku szkoły przy ul. Poźniaków . Wśród gości znaleźli się przedstawiciele powiatowych i lokalnych władz samorządowych, jednostek pożarniczych, chojnowskich szkół, placówek kulturalnych, Kościoła, rodzice, uczniowie, nauczyciele…

            Była to okazja do przypomnienia historii odzyskania niepodległości przez nasze państwo, chwili zadumy nad takimi ważnymi wartościami jak ojczyzna, wolność, poświecenie. Pieśni patriotyczne zagrane przez pana Dariusza Matysa oraz Klaudię Kawę i wyśpiewane przez zgromadzonych, połączyły nas niezwykłym nastrojem i poczuciem braterstwa. Przypomniano także postać Henryka Sienkiewicza, bo przecież rok 2016 to Rok Sienkiewicza, a jego twórczości – „ku pokrzepieniu serc" – nie sposób pominąć przy takiej okazji.

            I jeszcze jedno ważne wydarzenie – podczas uroczystości dokonano pasowania uczniów klasy I LO na pełnoprawnych członków klasy pożarniczo – ratowniczej. Na pamiątkę tego wydarzenia wręczono im certyfikaty oraz legitymacje OSP.

            Na zakończenie tego niezwykłego spotkania uścisnęliśmy sobie dłonie i zaśpiewaliśmy znaną harcerską piosenkę. A więc:

Przy innym ogniu, w inną noc
do zobaczenia znów…

Ognisko 2016 (szerokość: 750 / wysokość: 498)

Ognisko 2016 (szerokość: 750 / wysokość: 498)

więcej zdjęć w galerii

VI ZJAZD ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH  - CHOJNÓW - 13 CZERWCA 2020

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©