„Za chwilę otworzą się drzwi, 
                                                                                                  szeroko, prawie na rok"

 

 


Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie 
                                                  
(szerokość: 190 / wysokość: 127)3 września 2012 r. w hali sportowej przy ulicy Matejki miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012/2013. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego serdecznie przywitali nowego dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie pana Mariusza Kowalczyka, wicedyrektorów panią Ewę Humenną oraz pana Andrzeja Borkowskiego, całe grono pedagogiczne i zgromadzonych uczniów. 
Słowa powitania skierowano również do zaproszonych gości: Starosty Legnickiego pana Jarosława Humennego, pani Dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Legnicy Elżbiety Iwanickiej oraz prezesa legnickiego Odziału SIMP pana Włodzimierza Boczka.
Pan Mariusz Kowalczyk objął stanowisko Dyrektora po 6-letnim piastowaniu go przez pana Kazimierza Grabowskiego, któremu za włożony trud i pracę na rzecz szkoły należą się serdeczne podziękowania.
W wystąpieniach dyrektorów i gości przewijały się ciepłe słowa kierowane do uczniów i nauczycieli. Uczniom życzono przyjemnej i owocnej nauki, zdania egzaminów, aktywnego udziału w życiu szkoły, rozsławianiu jej imienia; nauczycielom sukcesów na polu zawodowym, dobrej współpracy i wyrozumiałości. Szczególnie ciepło witano tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi PZS. Niech ta szkoła będzie dla nich miejscem bezpiecznym i przyjaznym.
  Podczas uroczystego apelu wręczono Nagrody Dyrektora dla uczniów, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli wysokie wyniki w nauce.  Nie zapomniano też o ważnym wydarzeniu z życia naszego narodu, o tragicznych chwilach z pierwszego września 1939 r. Rozpętana wojna  była wymierzona w to, co dla ludzi najcenniejsze - wolność i poczucie godności. Wśród poległych w walce, wśród zamęczonych w obozach i zgładzonych w egzekucjach były tysiące dzieci i młodzieży. Uczniowie oddali hołd tym, których śmierć i przelana krew sprawiły, że jesteśmy wolni - odebrano im życie, dziś oddać im możemy tylko pamięć.

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, kolegami i koleżankami z klasy.


REKRUTACJA 2020 REKRUTACJA 2020 REKRUTACJA 2020 REKRUTACJA 2020 REKRUTACJA 2020
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©