12kwiecień 2013 rok

VII Przegląd Kabaretów Szkolnych PeKaeSy 2013

Pod Honorowym Patronatem Starosty Legnickiego

(szerokość: 750 / wysokość: 562) (szerokość: 375 / wysokość: 281)


14 i 15 grudnia byliśmy na VII Turkowskich Elitarnych Spotkaniach Kabaretów Oklaskiwanych. Gwiazdą tegorocznego TESKO był kabaret ADIN.


(szerokość: 375 / wysokość: 281)  (szerokość: 375 / wysokość: 281)

WE WTOREK 7 SIERPNIA  O GODZ. 11.00

ZAPRASZAMY  DO LEGNICKIEGO TEATRU NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ


Spektaklidol@slawa.pl" pokażemy 9 sierpnia godz. 17.00 na Scenie Gadzickiego w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy oraz

10 sierpnia o godz. 17.00 na scenie MDK MUFLON w Sobieszowie k/Jeleniej Góry.

Wstęp na spektakle jest bezpłatny


W tegorocznym LWT proponujemy zagadnienie IDOL w kontekście popkultury i tzw. „kultury wysokiej". Idol, to pojęcie, które w świecie młodych jest bardzo silne, i o ile świat dorosłych zmaga się z wielkim kryzysem autorytetów, młodzież pod tym względem wydaje się być konserwatywna. Niezmiennie ma swoich ulubieńców - najczęściej są to intronizowani wszelkiej maści  piosenkarze, aktorzy, sportowcy, modelki, hakerzy na gangsterach kończąc.

W pracy warsztatowej oraz w finałowym spektaklu wykorzystamy: podstawy warsztatu aktorskiego, pracy z ciałem, ruchu scenicznego oraz podstawy warsztatu  scenograficznego, muzycznego i dziennikarskiego. Wykorzystamy również metody multimedialne oraz technologie internetowe i nowej komunikacji.

W poniedziałek, 30 lipca, wystartowały bezpłatne artystyczne warsztaty dla młodzieży (15-19 lat), w ramach projektu "Lato w teatrze".. Zakończy je dwukrotna prezentacja spektaklu pt. " idol@slawa.pl". Biorą w nich odział uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. W zajęciach uczestniczą również członkowie kabaretu "Na czworaka"


Codzienne relacje z przebiegu warsztatów (zdjęcia z opisami) siedmioosobowa grupa dziennikarska zamieszczać będzie na specjalnym fotoblogu: http://lwt.teatr.legnica.pl./index.php?showimage=1   

 


Występ na Dniach Gromadki

17 Czerwiec 2012 r.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

 

NOCNE SPOTKANIA
KABARETOWE

 

„NOC-nik" 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

Odbieramy dyplom za I miejsce

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Razem z jury

 

 

Wzięliśmy udział w koncercie charytatywnym  zorganizowanym przez Społeczne Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, który odbył się w MOKSiR w Chojnowie w dniu 10.05.2012r.


VIII Festiwal Małych Form Teatralnych "OBCIACH 2012".

Odbył się 10.02.2012 roku, w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" we Wrocławiu

W Festiwalu wzięli udział zespoły i soliści z gimnazjów, liceów i placówek wychowania pozaszkolnego. W tym roku o główną nagrodę rywalizowało 7 kabaretów, 4 teatry i 7 solistów z Wrocławia, Świdnicy, Wałbrzycha, Gromadki i Chojnowa. Laureatem Grand Prix, został Kabaret "Enerdowskie Pływaczki" z Gimnazjum Nr 16 we Wrocławiu. Nagrodę w kategorii kabarety: otrzymał KABARET "NA CZWORAKA" oraz KABARET "BABSZTYLE" z "Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu " w Gromadce. Gratulujemy!!

6. Turkowskie Elitarne Spotkania Kabaretów Oklaskiwanych

 T E S K O, 25-26 Listopada 2011

 

 W ramach przeglądu grupa wzięła udział w warsztatach improwizacji kabaretowej, prowadzonych przez Artura Jóskowiaka, założyciela i pomysłodawcę kabaretu KWIK z Wrocławia.


V Dolnośląski Przegląd Kabaretów

Szkolnych  „PeKaeSy"

pod honorowym patronatem

Starosty Legnickiego

06 kwietnia 2011 r., godz. 10.00

PeKaeSy

 

X FESTIWAL HUMORU I SATYRY "SATYRYKIADA 2011"  

MDK WROCŁAW - ŚRÓDMIEŚCIE


01 kwietnia we Wrocławiu odbył się X FESTIWAL HUMORU I SATYRY "SATYRYKIADA 2011".

Wystąpiło 12 znakomitych młodzieżowych formacji kabaretowych z Wrocławia, a Chojnów reprezentował kabaret NA CZWORAKA . Jury pod przewodnictwem Renaty Pałys nie przyznało pierwszego, tylko dwa drugie miejsca. Otrzymały je dwa kabarety z XII LO we Wrocławiu: FALANGA i NO TO SZEROKO. Gratulujemy laureatom!.

Festiwal Kabaretów i Małych Form Teatralnych "Obciach" 2011

04.02.2011 r. Wrocław

FESTIWAL KABARETÓW I MAŁYCH FORM TEATRALNYCH „OBCIACH" był organizowany przez Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" we Wrocławiu już po raz siódmy. Festiwal stwarza możliwość prezentacji aktorsko i wokalnie uzdolnionej młodzieży. Celem organizowania takich spotkań jest rozbudzenie aktywności artystycznej młodych ludzi, poszukiwanie nowych form pracy artystycznej oraz wymiana doświadczeń między instruktorami i nauczycielami w prowadzeniu edukacji kulturalnej młodzieży.  

W tym roku w festiwalu rywalizowało ze sobą 6 zespołów kabaretowych i 10 solistów. Statuetkę „OBCIACHOWEGO KAKTUSA" wykonaną w pracowni ceramiki CEKDiM, czyli Grand Prix festiwalu, otrzymała Marta Dubas za piosenkę "Czarne perfumy". Nam bardzo podobała się laureatka I miejsca Dorota Świerkot w monologu "Kurtyna".

Kabaret "Na czworaka" ostatecznie uzyskał II miejsce.

GRATULACJE !! 

                                                                                     

 

                                                                             GALERIA


 

V Turkowskie Elitarne Spotkania Kabaretów Oklaskiwanych - „TESKO"


W dniach 19-20 listopada 2010 r. w Miejskim Domu Kultury w Turku odbyły się V Turkowskie Elitarne Spotkania Kabaretów Oklaskiwanych - „TESKO". Na scenie zaprezentowało się 9 kabaretów z różnych zakątków Polski: „Chała" z Gdyni„50% Normy" z Legnicy, „Czwarta fala" z Kielc, „Trójka kulturalna", „Sami gorsi", „Skradzione owoce Jogobelli" z Turku jak również kabaret „Fczfartek" z Wrocławia oraz my ,„Na czworaka".

"Na czworaka" wywalczył wyróżnienie za skecz "żul"
GRATULACJE !!
 
 
Kabaret po warsztatach z Krzysztofem Dewzczyńskim.                     Zawarliśmy wiele sympatycznych znajomości


PeKaeSy 2009
 
 

Jury, które tym razem stanowili członkowie kabaretu „Słuchajcie", przyglądało się uważnie prezentacjom: „Bezrolnych Bałkańskich Bałamucących Baletmistrzów" z I LO w Legnicy (numer zatytułowano „Bardzo fajne rzeczy niczym ostre słupy"), formacji „Armagiedon" z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach (skecze „WC" i „Sklerotyk"), formacji „Wazelina" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy (skecze: „Promocja XXI wieku", „Mecz", „Młody pracownik") oraz „naszym", czyli kabaretowi „Na czworaka" z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie (skecze: „Halo mamuśka", „Babcia na dyskotece", „Czerwony kapturek" i „Policjanci nieumundurowani").

Ostateczny werdykt był następujący – I miejsce – kabaret „Bezrolni Bałkańscy Bałamucący Baletmistrzowie" (za – jak to określono - „to coś z pogranicza szaleństwa, które pozytywnie wyróżnia działania młodzieży z I LO). II miejsce – kabaret „Na czworaka" z Chojnowa (za solidne przygotowanie teatralne i literackość prezentowanyh opowieści). Kolejnych miejsc nie przyznano, ale nagrody się nie zmarnowały. Indywidualnie doceniono talent w „walce z tremą" Tomasza Brodnickiego z oleśnickiej „Wazeliny" i Aleksandra Mazurka z naszego „Na czworaka", który ujął jurorów wykonaniem monologu „Halo mamuśka".

Po części konkursowej członkowie i opiekunowie wszystkich kabaretowych zespołów przeszli do kawiarenki MOKSiR, gdzie formacja „Słuchajcie" poprowadziła zajęcia warsztatowe.

 

GALERIA

 

 
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©