Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

 

   WSTECZ

 

 

Podobno nauczyciel nawet za czasów Kopernika był człowiekiem …

Jeden dzień, a tyle wrażeń…  14 października na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia LO. Wiadomości i informacje dotyczące tego dnia krążyły po szkole od dawna i zapowiadało się bardzo ciekawe widowisko. A jak było naprawdę?

 

14 października każda szkoła w Polsce obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas IIa i IIb Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie wraz z wychowawczyniami, panią profesor Agnieszką Rybczyńską i panią profesor Barbarą Homętowską, przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej, połączony z obchodami Dnia Patrona Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Licealistki przypomniały historię powstania i działalności Komisji edukacji Narodowej. Część oficjalną umilił debiut chóru szkolnego. Zaproszeni goście, m.in. dyrektor PZS, pan Kazimierz Grabowski, dyrektor PZS, pani Ewa Humenna, przewodniczący Rady Rodziców, pan Henryk Sochacki, oraz grono pedagogiczne w pełnym składzie zaszczycili nas swoją obecnością.

Sala po brzegi wypełniona niecierpliwymi widzami. Z uwagą przyglądali się i przysłuchiwali popisom na scenie – występom chóru, grze na fortepianie, solowym recitalom poszczególnych śpiewaków szkoły czy tez recytacjom wierszy. Spośród uczniów wybrany został najlepszy sobowtór Mikołaja Kopernika (ten zaszczytny tytuł przypadł Radkowi Dąbrowie z klasy IIb), zaraz później zostały przyznane nagrody dla wyjątkowych nauczycieli naszej placówki. Każdy profesor otrzymał różę i został wyróżniony tytułem Najlepszego nauczyciela. Sześcioro z nich otrzymało dodatkowo nagrody w kategoriach:

- Szwajcarski zegarek - pani profesor Beata Majkut

- Ocean spokoju - ks. Andrzej Józefów

- Encyklopedia roku - pani profesor Agnieszka Tomala

- Bateria roku - pan profesor Tadeusz Majkut

- Złoty nauczyciel -pani profesor Małgorzata Rzeźnik-Wójtowicz

- Sokoli wzrok - pani profesor Agnieszka Robak

W przerwach czas umilał nam szkolny chór, entuzjastycznie śpiewając piosenki (m.in. Od dziś, Aleja gwiazd, Gwiazda dnia). Część artystyczną poprowadziły dwie dziewczyny z klasy IIb, India i Paula.

Przedstawiciele klas  naszego Liceum  naprawdę się zaangażowali. Połączyli dwa święta, co było ciekawym zamierzeniem i w efekcie dało mieszankę humoru i powagi. Oprócz „wpadki" z mikrofonem reszta wypadła dość profesjonalnie. Publiczności bardzo się podobała impreza, co wyraziła gromkimi brawami.

No cóż… Myślimy, że nikt się nie zawiódł. Uroczystość przebiegała bez większych zakłóceń. Jak już wspomnieliśmy, jedynie mikrofony zawiodły. Uczniowie jednak świetnie poradzili sobie ze złośliwościami sprzętu. Mimo iż na twarzach występujących malował się ogromny stres, omdleń i potknięć nie było. Oprawa scenograficzna przedsięwzięcia była zaskakująca. Krążące wokół sceny planety przykuwały wzrok widzów, niektórzy nawet narzekali na to, że zostali przez nie rozproszeni. Był to jednak bardzo ciekawy element programu. Apel można zaliczyć do tych bardziej udanych w historii Liceum Ogólnokształcącego. Oglądało się go naprawdę przyjemnie. Chyba nikt nie zasnął, a nawet można było się trochę pośmiać. Gratulujemy twórcom.

Myślimy, że warto kultywować tego typu tradycje. Z jednej strony przypominają one o roli edukacji, pozwalają uczcić coroczne święto nauki, pamiętać o tych, którzy z takim zaangażowaniem przekazują wiedzę. Z drugiej natomiast pozwalają uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły utożsamić się z nią i być dumnym z jej dokonań.

                                                                                                     Koło dziennikarskie

                                                                                                     LO

 

                                     

 

Wystawa okolicznościowa

 

 

 

Jeden z Koperników na korytarzu szkoły

Chórzystki podczas występu

 

 

 

 

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©