13112020 (szerokość: 190 / wysokość: 106)„Z książką Mi do twarzy"

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w 2020 r. przebiegł pod hasłem

„Z książką Ci do twarzy". Julia Kozerska, uczennica I klasy LO zaprasza wszystkich do lektury „Assassin's Creed" autorstwa Olivera Bowdena.

 

 

Seria książek „Assassin's Creed" autorstwa Olivera Bowdena opowiada o - jak sama nazwa wskazuje - zakonie Asasynów, który od wieków walczy z inną organizacją - Templariuszami.   
Każda książka opisuje historię jakiegoś Asasyna (lub Templariusza) z różnych czasów i epok - zaczynając od starożytnej Grecji a kończąc na rewolucji przemysłowej w XIX-wiecznym Londynie.  Cała seria jest oparta na grach akcji o tym samym tytule, które zyskały międzynarodową sławę.  

Dzięki temu, że to uniwersum zostało stworzone na kanwie wydarzeń historycznych, możemy przykładowo zobaczyć, jak wyglądały starożytne greckie polis, poznać Leonarda da Vinci, Kleopatrę III albo Jerzego Waszyngtona czy uczestniczyć w rewolucji francuskiej.  
W uniwersum jest też rozwinięty wątek wydarzeń w teraźniejszości, w co przerodziły się obie organizacje, ale w książkach został on pominięty (mnie osobiście ciekawił ten wątek, ale rozumiem, że Bowdenowi mogło się nie podobać takie przeskakiwanie w czasie.)  

Każda książka jest pisana w innym stylu, np. „Tajemna Krucjata" jest opowieścią jednego z uczniów protagonisty, tymczasem „Czarna Bandera" jest dziennikiem z podróży głównego bohatera.  

Mimo różnic w charakterach bohaterów, ich narodowości i czasów, w których żyli, można znaleźć powiązania w ich czynach i wartościach, którymi częściowo się kierują.  

Z chęcią polecam każdemu serię tych książek, są ciekawe dzięki różnorodności tematów i przyjemnemu do czytania stylowi pisania. Każda z książek ma w sobie coś, co zachęca do zapoznania się, a fabuła całego uniwersum jest naprawdę wciągająca. Kupiłam te książki, postanowiłam je przeczytać i często polecam je znajomym. 

 

Kozerska Julia, kl. I LO 

 

Zapraszamy każdego, kto chciałby polecić innym przeczytaną książkę, z którą Mu do twarzy.

(kontakt: j.matys@pzs-chojnow.pl)

ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©