powrót

Galeria zdjęć
Koperniki 2017 (szerokość: 750 / wysokość: 498)

Koperniki w chojnowskim LO

 

Dzisiaj, 25 kwietnia, w  Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie po raz kolejny obchodziliśmy święto szkoły - Dzień Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika, czyli tak zwane przez uczniów i nauczycieli Koperniki.  Nazwisko patrona zobowiązuje, dlatego postanowiliśmy uczcić ten dzień w sposób naprawdę naukowy-warsztatami i wykładami na różnorodne tematy. Do uczestnictwa zaprosiliśmy nie tylko naszych  uczniów, ale także chojnowskich gimnazjalistów, którzy licznie przybyli pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców.

Rozpoczęliśmy apelem, przygotowanym pod kierunkiem pani Agnieszki Robak. Mieliśmy okazję przypomnieć biografię naszego słynnego patrona, poznać fakty z jego życia - te powszechnie znane, i te nieco mniej. „Przedstawiły się" też planety naszego Układu Słonecznego, które w przyjacielskim pozdrowieniu, skierowanym do uczniów, zaprezentowały swoje pochodzenie i historię. Nie mogło, oczywiście, zabraknąć Koperników, czyli nagród, wręczanym nauczycielom, wyłonionym w uczniowskim głosowaniu. Oto tegoroczni zwycięzcy: pani Ewa Piechna ( w kategorii Ocean Spokoju), pani Beata Majkut (Szwajcarski Zegarek), pani Agnieszka Robak (Do Rany Przyłóż), pani Izabela Banaszak (Sokoli Wzrok).

Następnie uczniowie wzięli udział w przygotowanych zajęciach. Ćwiczenia laboratoryjne poprowadziły panie Małgorzata Potaczała (z chemii - Jak chemik żongluje kolorami) oraz Beata Majkut (z biologii - Jak wyekstrahować DNA z owoców. Budowa i rola kwasów nukleinowych). Uczniowie mogli wziąć udział w wykładach, prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, m. in. O nieodnawialnych źródłach energii: historia, zastosowanie, przyszłość, Giganci paleozoicznych lądów i mórz, Wielkie i straszne dinozaury - prawda czy fałsz? Zajęciami warsztatowymi Rozpoznawania skał i minerałów kierowali studenci Uniwersytetu.

Mamy nadzieję, a właściwie jesteśmy przekonani, że nikt się nie nudził, a wykłady i zajęcia były ciekawe. Chyba warto w ten sposób spędzać czas podczas obchodów Dnia Patrona, czyli łączyć przyjemne z pożytecznym.

Do zobaczenia za rok!

VI ZJAZD ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH  - CHOJNÓW - 13 CZERWCA 2020

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©