powrót

Maturzyści na Jasnej GórzePN_2017 (szerokość: 750 / wysokość: 562)

Maturzyści z Diecezji Legnickiej zdobyli Jasną Górę. 2,5 tysiąca uczniów z 51 szkół ponadgimnazjalnych spotkało się w Częstochowie na dorocznej pielgrzymce maturzystów. Młodzi ludzie przyjechali, by w duchowej stolicy Polski zawierzyć swoje intencje, a szczególnie modlić się za pomyślne zdanie matury i dostanie się na wymarzone studia. Wielu uczniów dzięki tej pielgrzymce, po raz pierwszy w życiu zawitało na Jasną Górę.

Pielgrzymkę maturzystów rozpoczęła konferencja zatytułowana  "POSZUKIWANIE PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI", którą wygłosił ks. Marek BAŁWAS z Ciechocinka z diecezji włocławskiej. Kapłan, który jeździ na wózku inwalidzkim, zachęcał młodych ludzi do poszukiwania prawdziwej Miłości, Miłości pisanej wielką literą, a którą jest Jezus. 

Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Eucharystii w intencji maturzystów przewodniczył biskup Marek Mendyk. - Młodzi ludzie przyjechali na Jasną Górę, by nie tylko modlić się o szczęśliwe zdanie matury, ale aby prosić Matkę Bożą, by zdać egzamin z życia, by właściwie odczytać swoje powołanie  - podkreślił biskup Mendyk.


serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©