Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Polskiej Miedzi.

„Poufna rozmowa bez słów przejmująca dreszczykiem, aktywność przy pełnej bezwładności, triumf i klęska, nadzieja i zwątpienie, życie i śmierć - i to wszystko na 64 polach, połączenie poezji z naturą i rywalizacją- oto, czym są szachy” Historia szachów liczy ok. 1500 lat. Ich kolebką są Indie, tam w V w. grywano w grę, którą nazywano czaturangą i właśnie ona była pierwowzorem szachów współczesnych. Do Europy dotarły już w VII-IX w. Na podstawie wzmianek w literaturze przypuszcza się, że ta gra przybyła do Polski w XII wieku. W krótkim czasie zyskała wielu zwolenników. Wielbicielem szachów był ponoć m.in. sam Adam Mickiewicz.

2014-10-16 21:27

Dzień Edukacji Narodowej – Dziękujemy …

13 października 2014 r. w auli przy ulicy Witosa odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były serdeczne życzenia, kwiaty, słodkości dla wszystkich pracowników oświaty: dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.
Ta uroczystość szkolna została przygotowana przez uczniów klasy I Technikum Ekonomicznego i Technikum Hotelarskiego, którzy uzyskali wsparcie ze strony starszych koleżanek z klasy III LO. Nad całością czuwała pani Izabela Banaszak wspomagana przez panią Annę Adamkiewicz. Uczniowski humor, piękny taniec i śpiew, prezentacja multimedialna szkoły i jej uczniów, stanowiły części składowe przygotowanego programu artystycznego.
Za wszelkie starania należą się podziękowania. Kierujemy je w stronę zaangażowanych w organizację tego święta uczniów, nauczycieli, jak również przedstawicieli Rady Rodziców, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a piękne bukiety kwiatów wręczone Dyrekcji były oznaką pamięci i wdzięczności.

2014-10-15 17:59

2 października Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy.

Zgromadzenie Ogólne ustanowiło 2 października Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy. W rezolucji A/RES/61/271 z dnia 15 czerwca 2006 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ wezwało wszystkie państwa członkowskie; agendy; regionalne, międzyrządowe i pozarządowe organizacje oraz wszystkich zainteresowanych do uczczenia Dnia w celu szerzenia idei życia bez przemocy i zwiększania świadomości społeczeństwa w każdy możliwy sposób, także poprzez edukację.

2014-10-01 14:07

Dziennikarze i strażacy w teatrze

W piątek tj. 26.09.2014  klasa druga liceum ogólnokształcącego w Chojnowie, wraz z opiekunkami, panią Józefą Olszańską i panią Moniką Pacaniuk, wybrała się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej  w Legnicy na spektakl pod tytułem Madonna, Księżyc i pies.

Przedstawienie opowiada o mieszkańcach Baia Luny, zapadłej wioski w Transylwanii, którzy są przerażeni wieścią, że ZSRR wystrzelił psa w kosmos i planuje lot na Księżyc, gdzie przecież ma przebywać wniebowzięta niegdyś Matka Boża, Maryja. Postanawiają za wszelką cenę uratować Madonnę. Spokój wioski zostaje nieodwracalnie zburzony…

Gra aktorska była wyśmienita, każdy z nas ma swojego faworyta. Nie było tradycyjnego dystansu między aktorem i widzem, gdyż scena biegła przez środek pomieszczenia. Ciekawe były efekty dźwiękowe i świetlne, bo budowały emocje i atmosferę.
Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że wyjazd do teatru to bardzo dobry pomysł, oby więcej takich;)

Reżyseria: Lech Raczak
Scenografia: Piotr Tetlak
Kostiumy: Ewa Tetlak
Muzyka: Jacek Hałas
Ruch sceniczny: Witold Jurewicz
Film wideo: Karolina Grzeszczuk
Muzycy: Marta Sochal-Matuszyk (skrzypce, skrzypce Stroha, bęben), Łukasz Matuszyk (akordeon, fujarka)
Anna Gerke   

2014-09-29 09:57

Nauka rozkosz czy tortura?

Dolnośląski Festiwal Nauki jest organizowany nieprzerwanie od 1998 roku. W tym roku to już XVII edycja. Chętnych do wzięcia udziału w wykładach, pokazach, warsztatach, zajęciach plenerowych było ponad 100 tys. osób. 19 września grupa dziennikarska z klasy IIa udała się na wycieczkę do Wrocławia. Pojechaliśmy pociągiem, który dla wielu z nas stanowi egzotyczny środek transportu. Dobry nastrój i piękna pogoda towarzyszyły nam w drodze do Auli Leopoldina na wykład profesora Jana Miodka. Hasło przewodnie spotkania brzmiało „Rozum w języku”. Ten znany językoznawca udowodnił tezę, że język jest logiczny, choć zdarzają się oczywiści wyjątki. Dlaczego nogawka a nie rękawka? Dlaczego schody a nie wchody, skoro po nich wchodzimy?

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer ulicami Wrocławia. Przeszliśmy śladami poetów związanych z Wrocławiem. Mieliśmy okazję podziwiać zabytki architektury stolicy Dolnego Śląska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a także autografu profesora Jana Miodka, dedykowanego klasie IIa.

2014-09-25 15:51

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©